Çiğdem Görener Kimdir?

Çiğdem Görener Gelişim Akademisinin kurucusu, eğitmen, koç ve yaratıcı drama lideridir.

İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Londra’da Yönetim ve Pazarlama üzerine eğitimler aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek iş hayatına başladı. Eş zamanlı olarak Yeditepe Üniversitesi’nde Yönetim ve Pazarlama üzerine çift dalda uzmanlık alarak MBA programını yüksek onur öğrencisi olarak bitirdi.

6 yıl süreyle Ülker’de Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü pozisyonlarında görev yaptı. Ülker’in en önemli grupları başta olmak üzere birçok markayı yönetti.

Ülker’den sonra 2006 yılında dahil olduğu RN Danışmanlık çatısı altında danışmanlık ve eğitmenlik yaptı. Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bölümü öğrencilerine Marka Stratejileri dersleri vermeye başladı. Eğitim vermeye olan aşkını bu dönemde keşfetti.

2008 yılında Hürriyet Gazetesi’ne Pazarlama Koordinatörü olarak katıldı. Hürriyet markasının yeni konumlandırma ve strateji çalışmalarını başarıyla yönetti.

2013 yılından beri uzmanlık dalları olan Kişisel Verimlilik ve Sürekli Öğrenme, Yönetim ve Liderlik, Pazarlama ve Satış ana başlıkları altında yeni nesil eğitimler, seminerler vermekte, konuşmalar yapmakta, atölyeler düzenlemekte ve moderasyon yapmaktadır.

1 yıl süre ile “Yaratıcı Drama Liderliği” ve ardından “Eğitimde Oyunlaştırma” eğitimi alan, Çiğdem Görener Ozan, tüm eğitimlerinde yaratıcı drama, oyunlaştırma ve bunun gibi kalıcı öğrenmeyi sağlayan interaktif yöntemler kullanmaktadır.

Bunlar dışında özel uzmanlık alanları olarak “Şiddetsiz iletişim”, “Mindfulness temelli stres azaltma” ve “Resilience” eğitimlerini almıştır.

Resilience son 1,5 yıldır üzerine özel olarak çalıştığı bir konudur. Bu konudaki çalışmaları için www.rezilyans.com.tr sitesini inceleyebilirsiniz.

Uluslararası(ICF) Koçluk eğitimi almış olup, bireysel ve kurumsal koçluklar yapmaktadır.

Seyahat yaşamının ayrılmaz ve en keyif aldığı parçalarının başındadır. İki yıldır Perküsyon eğitimi almakta ve yağlı boya resim yapmaktadır. İki farklı STK’da (çocuklar ve kadınlar üzerine) gönüllülük çalışmaları bulunmaktadır.

LinkedIn profili için:

https://www.linkedin.com/in/cigdem-gorener-ozan-02ab632