Farkımız ve Eğitim Metodolojimiz

YARATICI DRAMA VE OYUNLAŞTIRMA TEKNİKLERİ İLE EĞİTİM

Eğitimlerimizde interaktif uygulama olarak yaratıcı drama eğitim tekniği, oyunlaştırma teknikleri kullanılmaktadır. Böylece katılımcılar bir durumu ya da vaka analizini yaratıcı drama ve oyunlaştırma uygulamalarının içine bizzat kendileri girerek, yaparak ve yaşayarak öğrenirler, çözümlemesini yaparlar.

İnsanların dikkat süresinin maksimum 20 dakikayı(Hatta son araştırmalar 6 dk. diyor) geçmediği bilinirken bir eğitimi uzun saatler boyunca monolog olarak vermek ya da katılımcının sadece birkaç soru ile eğitime katılıp, interaktivite sağlamak mümkün değildir.

Bu sebeplerden Yaratıcı Drama ve Oyunlaştırma bütün eğitimlerimizde yoğun olarak kullanılmaktadır.

İHTİYAÇ ANALİZİ (SİZİ DİNLERİZ)

Eğitimlerimizin öncesinde, sırasında ve sonrasında dinleriz. Dinlemek, anlatmak kadar hatta ondan bile önemlidir. Eğitimlerimiz öncesi ihtiyacı, yöneticileri ve katılımcı ihtiyaçlarını dinleriz.

Eğitimlerimiz standart değildir ve bu ihtiyaçlara göre şekillendiririz.

Eğitim sırasında katılımcıları Koçluk becerileri dinleriz. Gelen her soru, her çözümlememiş sorun çok önemli bir ipucu olabilir. Buna eğitim sırasında veya sonrasında mutlaka çözüm buluruz.

Eğitim sonrasında eğitimimiz hakkında değerlendirme alır, katılımcılarımızın eğitim hakkında görüşlerini dinler, kendimizi bu doğrultuda geliştiririz.

SEKTÖRE ÖZEL VAKA ANALİZLERİ

Eğitimlerimizde başka sektörlerden ya da kitaplardan vaka analizi değil, sektöre hatta kuruma özel vaka analizleri yaparız.

Bunu sağlamak için eğitim öncesi kurumda yaşanan, çözüm gerektiren konular için departmanlarla konuşur, vaka analizlerimizi buna göre hazırlarız.

SONSUZ GELİŞİM

Gelişimin sonsuz olduğuna inanır, öncelikle kendi gelişimimizi süreklilikle sağlarız.

Eğitimlerimiz durmadan değişir, gelişir. Aynı eğitimleri aylarca, yıllarca vermeyiz.